• baner1
  • baner2
  • baner3

Tradycyjne, żywo i radośnie wykonane kolędy, ludowy klimat i stroje, w które przyodziani byli członkowie uczniowskiego chóru „Zaczarowana melodia”, działającego przy miejscowej „Piątce”, towarzyszyły tegorocznemu Misterium Bożonarodzeniowemu. Miało ono miejsce w piątkowe popołudnie 18 grudnia ubr. w świętogórskiej bazylice. Nie zabrakło również aniołów, królów i pasterzy. W role te wcieli się nauczyciele oraz… przedstawiciele władz miejskich.


Chór „Zaczarowana melodia” liczy około 50 osób. Prowadzi go Ewa Kuśnierek, nauczycielka SP nr 5 w Gostyniu. To właśnie na jej barkach spoczywa przygotowanie chórzystów, praca z zespołem instrumentalnym i zgranie wszystkiego oraz sprawy organizacyjne, co niewątpliwie nie jest zadaniem łatwym.


-- Chór przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu był często mylony z zespołem „Festivita”, działającym na Świętej Górze, który również prowadzę. Aby uniknąć pomyłek, w roku 2009 szkolny chór przyjął nazwę „Zaczarowana melodia”. Przygotowując Misterium zawsze staraliśmy się nawiązać do pieśni bożonarodzeniowych z różnych krajów, regionów. W tym roku postanowiliśmy, że będzie na ludowo, żeby dzieci mogły zaśpiewać całą swoją mocą i pokazać, jak cieszą się z Bożego Narodzenia – mówi E. Kuśnierek.


W murach „Piątki” kolędy rozbrzmiewały już od października ubr. Wtedy to rozpoczęto sumienne i systematyczne przygotowania do Misterium. Później przyszedł czas na pracę z zespołem instrumentalnym i aktorami. 18 grudnia wszystko dopięte było na ostatni guzik.


Jak przyznaje E. Kuśnierek, dzieci i młodzież bardzo chętnie i z przejęciem angażują się w to muzyczne przedsięwzięcie, która wymaga nie lada wysiłków.
-- Poprosiłam dzieci, by przygotowały sobie wianki i korale. Wszyscy przychodzili do mnie codziennie i pokazywali, czy takie mogą być, czy się nadają. Chociażby to świadczy o tym, jak bardzo to przeżywali – dodaje E. Kuśnierek.


Misterium przebiegające pod hasłem „Śpiewajmy i grajmy Małemu” nagrodzone zostało gromkimi brawami.


Zdjęcia z koncertuw Galerii


AGNIESZKA JAKUBOWSKA
gazeta
Nr 1, z dnia 8 stycznia 2010 r.

 


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt