• baner1
  • baner2
  • baner3

Nagroda 2 11 2012Prestiżową nagrodę Fundacji Kultury Polskiej otrzymało Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.


Organizatora Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana” wyróżniono za budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury. Zgodnie z regulaminem Fundacji, nagrodzony wskazał laureata tzw. Małej Nagrody. Gostyńskie stowarzyszenie wybrało utalentowanego siedemnastoletniego pianistę Pawła Kasperkowiaka. Otrzymał on jednorazowe stypendium w wysokości 5 000 złotych, ufundowane przez Targi Poznańskie.

 

PawelKasperkowiak 11 2012Nagrodę wręczono w niedzielę 18 listopada w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. dr hab. Bronisław Marciniak, przewodniczący rady fundacji, uzasadniał jej nadanie tym, że Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórksiej od 7 lat z pomyślnością realizuje swój cel, jakim jest upowszechnianie muzyki wybitnych kompozytorów epoki klasycyzmu, tworzących w Wielkopolsce i przywraca ich twórczość do życia koncertowego.


Nagroda Fundacja Kultury Polskiej 11 2012- Być laureatem nagrody Fundacji Kultury Polskiej, to dla nas olbrzymie wyróżnienie. Cieszymy się bardzo, że doceniono nasze trudy przywracania kulturze polskiej zapomnianych kompozytorów. Ta nagroda jest też docenieniem tego, że staramy się propagować kulturę wysoką w środowisku lokalnym, na obszarach wiejskich, w tak dobrym, najlepszym wykonaniu - przyznaje Krzysztof Fekecz, prezes stowarzyszenia. Dodaje, że wyróżnienie jest dla stowarzyszenia zobowiązaniem do dalszej, wytężonej pracy. - Podkreśleniem tego, że to co robimy jest doceniane i warto to kontynuować - mówi Krzysztof Fekecz.


Stowarzyszenie 11 2012Jak mówi prezes, bardzo miłym zaskoczeniem dla członków gostyńskiego stowarzyszenia był system nagradzania wyróżnionych nagrodą. Mianowicie laureat otrzymuje statuetkę i dyplom oraz wskazuje stypendystę - osobę, która nie może mieć więcej niż 35 lat i powinna działać w obszarze szeroko pojętej kultury. Gostyniacy nie mieli wątpliwości, że stypendium powinien otrzymać Paweł Kasperkowiak. - Wiedzieliśmy, że jest laureatem kilku konkursów pianistycznych oraz zdolnym, młodym człowiekiem, którego warto wspierać - podkreśla Krzysztof Fekecz. Paweł Kasperkowiak urodził się w 1995 roku, mieszka w Borku Wlkp. Aktualnie kształci się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wielokrotnie brał udział w konkursach pianistycznych, gdzie doceniano jego talent. Pianista obecnie przygotowuje się do kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. - Paweł Kasperkowiak należy do grona utalentowanych i wybijających się piansitów młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku odznacza się wyjątkową wrażliwością i smakiem muzycznym, a także nienaganną techniką pianistyczną oraz swobodą estradową - napisał dr Maciej Pabich z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w opinii do przyznania stypendium.


Izabela Skorzybót

Życie Gostynia nr 48 z 30 listopada 2012 r

Poznański Chór Kameralny fot. I. Skorzybót
Sponsor fot. A. Szopa

 

Życie Gostynia nr 48 z 30 listopada 2012 r

zdjecia: Paweł Kasperkowiak i Stowarzyszenie fot. I. Skorzybót


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt