• baner1
  • baner2
  • baner3

ZEIDLER-008 SZCZERBINSKI-CD OKLADKA-1
Tegoroczną edycję Festiwalu Musica  Sacromontana  zamknie koncert poświęcony w całości twórczości Alfonsa Szczerbińskiego.
Urodzony w Gostyniu, w 1858 roku, pianista i kompozytor, pozostawił po sobie - najczęściej w formie rękopisów - bogaty dorobek. Są to głównie utwory fortepianowe oraz pieśni do słów XIX-wiecznych poetów polskich i niemieckich.

W styczniu tego roku tenor Tomasz Krzysica  i Christopher Alvarez – pianista z Francji, spotkali się w Pałacu Książąt Radziwiłłów, w Antoninie. To wyjątkowe miejsce , które w latach 1827 i 1829 odwiedził  Fryderyk Chopin, stało się inspiracją do nagrania płyty z muzyką  Alfonsa Szczerbińskiego. Premiera tego wydawnictwa będzie miała miejsce 7 października, podczas finałowego koncertu festiwalowego.  W interpretacji Christophera Alvareza  usłyszymy  16 kompozycji między innymi cykl Pieśni Bez Słów , Walca op.17 i Poloneza -napisanego na pamiątkę przyjęcia Konstytucji 3 maja. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera na przyszły rok planuje wydanie albumu z Pieśniami Szczerbińskiego.

 

Wojciech Czemplik


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt