• baner1
  • baner2
  • baner3

silvermic1Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera jest jednym z ośmiu laureatów uhonorowanych Srebrnym Mikrofonem Radia Merkury. Nagrody wręczono 16 kwietnia podczas wieczornej gali w Teatrze Nowym z okazji 80-lecia poznańskiej rozgłośni Polskiego Radia.


- Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera z Gostynia to grono zapaleńców i pasjonatów, którym przy pomocy muzyki udało się nie tylko ożywić lokalną społeczność , ale także wypłynąć z tą muzyką na tak zwane szerokie wody. Miarą ich sukcesu jest między innymi ubiegłoroczny Festiwal Muzyki Zeidlerowskiej na Świętej Górze, z którym przebili się do wszystkich możliwych mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich – powiedział przed wręczeniem statuetki Piotr Frydryszek, prezes Radia Merkury.
Poznańska rozgłośnia przyznaje Srebrne Mikrofony co pięć lat. Trafiają one do animatorów i twórców kultury z Wielkopolski, którzy swoją energią prowokują innych do działania, myślenia, przeżywania i pokonywania barier.


Stowarzyszenie z Gostynia podczas uroczystości w Poznaniu reprezentowali Krzysztof Fekecz (prezes), ks. Jakub Przybylski (dyrektor festiwalu) i Leszek Jankowski (dyrektor organizacyjny). Miłośników muzyki świętogórskiej doceniono za to, że przywrócili do życia muzykę, którą przez dwieście lat skrywały klasztorne archiwa i organizację Festiwalu Muzyki Oratoryjnej na Świętej Górze, o którym usłyszała cała Polska.


Agnieszka Jakubowska
Nowa Gazeta Gostyńska, nr 17/2007 z 29 kwietnia 2007 roku.


silvermic2  silvermic3


fot. Romuald Królak (2x)


bocznypanel swieta gora

bocznypanel plyty

bocznypanel fragmentykoncertow

bocznypanel manuskrypty
bocznypanel 1procent

palestrina

© Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera | Kontakt